Pārlekt uz galveno saturu

Klīniskā konference 2022

Meistarklases programma 2022.

2. decembrī plkst. 15.00

1. ''Submaksimāla muskuļu spēka testēšana fizioterapeita praksē izmantojot rīkus ar objektīvu svaru''. Meistarklasi vada - fizioterapeite Mg.sc.sal. Santa Dreimane

2. ''Izometriska muskuļu spēka testēšana izmantojot Tindeq dinamometru''. Meistarklasi vada -  fizioterapeits Matīss Eglītis

Apraksts: Meistarklasē tiks apskatīts, kā, izmantojot dinamometru, izometriski testēt muskuļu spēku, lai objektīvi izvērtētu pacienta muskuļu spēku, uzstādītu mērķus un sekotu līdzi rehabilitācijas procesam.
Izvērtēsim kā standartizēt un izvēlēties testēšanas pozīcijas katrai muskuļu grupai, lai iegūtu precīzākus datus par pacienta spējām un palīdzētu pieņemt lēmumus par atgriežanos fiziskajās aktivitātēs. 

2. decembrī plkst. 16.00

1. ''Duālie uzdevumi kognitīvo funkciju uzlabošanai un uzturēšanai fizioterapeita praksē''. Meistarklasi vada - sertificēti fizioterapeiti Mg.sc.sal. Didzis Rozenbergs un Mg.sc.sal. Alise Berga-Kirilova

Apraksts: Savstarpējas mijiedarbības mācīšanās pasākums, pēc kura tā apmeklētājiem vajadzētu spēt nosaukt duālu vingrinājumu veidus un komponentes, nosaukt galvenos duālu vingrinājumu iedarbības mehānismus, kā arī spēt veidot dažādus duālus vingrinājumus un dozēt to pielietošanu efektīvas iedarbības nodrošināšanai personām ar dažādiem kognitīviem funkcionēšanas traucējumiem.
Meistarklases ietvaros apmeklētājiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas, noklausīties koncentrētu ziņojumu un iesaistītes prasmju attīstīšanas treniņā.

2. ''Intervāltreniņu 4x4 metodes izmantošana fizisko darbaspēju uzlabošanā personām ar diagnosticētu onkoloģisku saslimšanu''. Meistarklasi vada - Dr. med. Rūdolfs Cešeiko 

Apraksts: Šajā meistarklasē Jūs tiksiet iepazīstināti ar vienu no efektīvām aerobās izturības slodzes treniņa metodēm. Šīs metodes fizioloģisko procesu norisi un pielietošanu darbā ar personām ar diagnosticētu onkoloģisku saslimšanu. Līdzi jāņem sporta tērps, ērti apavi un pulsometrs ar jostu (ja tāds ir pieejams).

2. decembrī plkst. 17.00

1. ''Fizioterapijas tehnikas dažāda vecuma bērniem plaušu ventilācijas uzlabošanai''. Meistarklasi vada - fizioterapeites Mg.sc.sal. Solvita Ķerve un Mg.sc.sal. Arta Ūdre (BKUS) 


2. ''Amputācijas stumbra kompresijas metodes un gaitas apmācība personām pēc apakšējās ekstremitātes amputācijas''. Meistarklasi vada - sertificēta tehniskā ortopēde Mg.sc.sal. Dina Grīnberga un fizioterapeits Eļdars Rjazevs (NRC ''Vaivari'')

Apraksts: Meistraklases mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar klīniskajiem pierādījumiem un praktiskiem paņēmieniem, lai personām pēc apakšējās ekstremitātes amputācijas pēc iespējas efektīvāk noritētu gatavošanās protezēšanai.
Sertificēta tehniskā ortopēde Dina Grīnberga un fizioterapeits Eļdars Rjazevs demonstrēs un dalībniekiem dos iespēju izmēģināt dažādas amputācijas stumbra kompresijas metodes pirms-protezēšanas periodā, kā arī analizējot klīniskos gadījumus, tiks demonstrēta gaitas apmācība personām pēc protezēšanas periodā.
Meistarklases dalībnieki gūs priekšstatu par fizioterapeita un tehniskā ortopēda sadarbības iespējām un nepieciešamību rehabilitācijas laikā.