Eiropas reģiona Fizioterapijas konfederācijas (ER-WCPT) ieteikumi fiziskās aktivitātes saglabāšanai mājas apstākļos.

 

UZMANĪBU! Ieteikumi paredzēti cilvēkiem bez akūtām elpceļu slimībām vai to simptomiem (iesnas, klepus, paaugstināta ķermeņa temperatūra, izteikts nogurums).  Tie nav uzskatāmi par fizioterapeita konsultāciju un to neaizstāj.

Turpinot pieaugt jauniem COVID-19 gadījumiem Eiropā,  daudziem  cilvēkiem  bez slimības simptomiem tiek lūgts palikt mājās pašizolācijā. Vairākās valstīs tiek aizvērti sporta centri un citas vietas, kur līdz šim cilvēkiem ir bijusi iespēja nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm. Ilgstoša palikšana mājās var radīt paliekošas izmaiņas fizisko aktivitāšu paradumos. 

Mazkustīgs dzīvesveids un zems fizisko aktivitāšu līmenis var negatīvi ietekmēt indivīdu fizisko veselību un  labsajūtu, kā arī samazināt dzīves kvalitāti. 

Pašizolācija var radīt papildus stresu un izmaiņas iedzīvotāju psihiskajā veselībā. Fiziskā aktivitāte un relaksācijas tehnikas var būt vērtīgs instruments, lai saglabātu mieru un turpinātu aizsargāt veselību karantīnas laikā.

Pasaules veselības organizācija iesaka 150 minūtes vidējas intensitātes vai 75 minūtes augstas intensitātes fiziskās aktivitātes nedēļā. Var veikt šo slodžu kombināciju.

Šīs rekomendācijas var īstenot mājās ar ierobežotu platību un bez speciāla aprīkojuma - PIELIKUMS!

Informatīvā materiāla autors ER-WCPT, latviskots sadarbībā ar fizioterapeiti Silvu Vilkasti