en

LFA valde piedāvā iesaistīties kolektīvā veselības apdrošināšanas iepirkumā

Strādājot veselības aprūpes nozarē, zinām veselības nenovērtējamo cenu. Vienlaikus zinām arī veselības aprūpes sistēmas īpatnības, tajā skaitā - veselības apdrošināšanas nozares atvērtību individuālu fizisko personu apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanai.

Arī šajā gadā LFA valde, lai palielinātu izredzes visiem fizioterapeitiem saņemt veselības apdrošināšanas polisi, veicot cenu un piedāvājuma aptauju ir sazinājusies ar Latvijas teritorijā strādājošiem apdrošināšanas uzņēmumiem. Stāvoklis apdrošināšanas tirgū ataino kopējo ekonomikas virzību - apdrošināšanas izmaksas ir augušas, bet piedāvājums joprojām - ierobežots.

LFA valde ir izvēlējusies uzņēmuma Compensa Vienna Insurance Group ADB Latvijas filiāles piedāvājumu.

Ikvienam LFA biedram, kas vēlas iegādāties sev vai saviem tuviniekiem veselības apdrošināšanas polisi, ir šāda iespēja.

Aicinām iepazīties ar saņemto piedāvājumu:

Uzņēmuma noteiktais cenrādis

Polises piedāvājums.

Ja vēlaties iegādāties polisi, aizpildiet pieteikuma anketu un saņemsiet rēķinu, kura apmaksa nodrošinās veselības apdrošināšanas polises saņemšanu. 

Pieteikšanās veselības apdrošināšanas polises iegādei - līdz 26.03.2023., aizpildot šo pieteikuma anketu

Par fizioterapiju, osteoartrītu un ar rotatoru aproci saistītām pleca sāpēm
Vispasaules fizioterapijas dienas ietvaros
stāstīsim sabiedrības informēšanas kampaņā 8. septembrī!  

Šī gada 8. septembrī plkst 17.00 Vispasaules fizioterapijas dienai veltītā tiešsaistes vebinārā  Latvijas Fizioterapeitu asociācija kopā ar fizioterapeitiem Latvijā aktualizē un vērš Jūsu uzmanību sekojošām tēmām:

• 17.00 - 17.20 Kas ir fizioterapija? Kur satikt fizioterapeitu un ko sagaidīt no vizītes? Sarunā piedalīsies fizioterapeites, LFA valdes locekles Ilze Markova, Līga Koroševska. Sarunu vadīs fizioterapeits Didzis Rozenbergs.

• 17.25 - 18.00 Fizioterapijas iespējas osteoartrīta profilaksē un simptomu mazināšanā. Sarunā piedalīsies SIA “Orto klīnika” fizioterapeite Aija Nikolajenko-Višņevska, BKUS fizioterapeite Arta Gaile, Sarunu vadīs LFA valdes locekle Dace Stirāne.

• 18:00 – 18:30  Ar rotatora aproci saistītas pleca sāpes. Sarunā piedalīsies fizioterapeites, LFA valdes locekles Elīna Bergmane un Līva Tiesnese.

Sarunām aicinām pieslēgties šeit mūsu LFA Facebook lapā vai Delfi.lv mājaslapā.

IFOMPT Mugurkaula kakla daļas ietvars ir paredzēts klīniski praktizējošiem fizioterapeitiem. Tas pirmo reizi publicēts 2012. gadā, un kopš 2017. gada dokumentam veiktas korekcijas. Tagad šis dokuments ir pieejams arī latviešu valodā!

Mugurkaula kakla apvidū sastopama virkne potenciālu vaskulāru patoloģiju, kas saistītas ar smadzeņu asins apgādi nodrošinošo arteriālo sistēmu. Tas divos aspektos ietekmē fizioterapeitus, kas strādā ar muskuloskeletālām problēmām:

  1. Pirmkārt, no manuālās terapijas pirmsākumiem ir pieejami klīniski un empīriski dati par neirovaskulārām nelabvēlīgām sekām, kas saistītas ar pacientiem veiktiem terapeitiskiem paņēmieniem.
  2. Otrkārt, pēdējo gadu zinātniskie pētījumi un klīnisko gadījumu apraksti liecina, ka ir virkne arteriālu patoloģiju, kas potenciāli var izpausties kā muskuloskeletālas sāpes un disfunkcija – maskējot vaskulāras problēmas;

Bērnu un pusaudžu traumatisms Latvijā vēl joprojām ir sastopams augstā līmenī, tāpēc Veselības ministrija (VM) šogad ir uzsākusi sabiedrības informēšanas kampaņu ''Pārvērt pārdrošību par drošību!''.

Tās ietvaros no 30. marta līdz 2023. gada vidum notiks izglītojoši pasākumi bērniem un vecākiem par traumatisma riska faktoriem un to novēršanu. Sadarbības veidošanai tiek meklēti speciālisti – fizioterapeiti, kuriem būtu interese piedalīties kampaņas īstenošanā, iesaistoties ''Mobilajās darbnīcās''. Sadarbības speciālistiem tiks nodrošināta samaksa par dalību projektā no 50.00 līdz 100.00 eiro par 1 dienas darbu neatkarīgi no darbnīcu skaita.

No 1.aprīļa, tiek atcelta ārkārtas medicīniskā situācija, kas bija izsludināta kopš pagajušā gada 7.oktobra. Tiek atcelti līdzšinējie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Daži no tiem tiks saglabāti tikai vidēs, kur ir īpaši augsts inficēšanās risks.

Noteikumi, kas paliek spēkā un jāņem vērā veselības aprūpes iestādēm no 1. aprīļa:

Darba pienākuma veikšana

  1. Darbiniekiem, kuriem ir tiešs kontakts ar klientiem, vajadzēs būt vakcinētiem pret Covid-19 ārstniecības iestādēs un ieslodzījuma vietās. Izglītības iestādēs darbiniekiem, kuriem ir tiešs kontakts ar izglītojamajiem, vajadzēs vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikātu līdz šā mācību gada beigām.

   

LFA ir apzinājusi iespēju iegādāties veselības apdrošināšanu! Sevišķi noderīgs šīs piedavājums būtu tiem kolēģiem, kuriem darba vieta nepiedāvā iespēju iegūt veselības apdrošināšanas polisi, ja stādājat individuāli, vai mazā kolektīvā un apdrošināšanas kompānijas nepiedāvā iegādāties apdrošināšanas polises. Vairāk par apdrošināšans kompānijas ERGO piedāvātajām polisēm šajā brošūrā.

Ja vēlaties iegādāties kādu no apdrošināšanas polisēm, lūdzu aizpildiet pietiekuma formu līdz 15.03.2022.

Pieteikuma formu meklē šeit:
https://forms.gle/54V3MzrNuz32ie397

Saziņai neskaidrību un jautājumu gadījumā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Latvijas Fizioterapeitu asociācija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes aģentūru „Darba drošības un vides veselības institūtu” ir tapusi īsfilma:

''Dinamiskā darba diena birojā''

 

Aicinām Jūs pievienoties Vispasaules Fizioterapijas dienas aktivitātēs! 

 
Vispasaules Fizioterapijas diena ir svētki mums kā fizioterapeitiem un profesijai kopumā! Caur šiem svētkiem varam vērst sabiedrības uzmanību uz tēmām, kas ir aktuālas un būtiskas ikviena cilvēka labsajūtai! 
 
Sadarbībā ar Latvijas Fizioterapeitu asociācijas (LFA) apakšgrupām, aktīviem kolēģiem un Pasaules Fizioterapijas konfederāciju (World Physiotherapy) radīts informatīvs materiāls bukletu, infografiku un informatīvu ziņojumu veidā par šī gada Vispasaules Fizioterapijas dienai veltītajām tēmām:

•Garais COVID un fizioterapijas loma un iespējas COVID-19 seku mazināšanā, stratēģijas, kā veicināt pilnvērtīgu ikdienas aktivitāšu atgūšanu;
•Fizisko aktivitāšu rekomendācijas jauniešiem;
•Fizisko aktivitāšu rekomendācijas jauniešiem psihiskās veselības kontekstā.

Go to Top