Aicinām Jūs pievienoties Vispasaules Fizioterapijas dienas aktivitātēs! 

 
Vispasaules Fizioterapijas diena ir svētki mums kā fizioterapeitiem un profesijai kopumā! Caur šiem svētkiem varam vērst sabiedrības uzmanību uz tēmām, kas ir aktuālas un būtiskas ikviena cilvēka labsajūtai! 
 
Sadarbībā ar Latvijas Fizioterapeitu asociācijas (LFA) apakšgrupām, aktīviem kolēģiem un Pasaules Fizioterapijas konfederāciju (World Physiotherapy) radīts informatīvs materiāls bukletu, infografiku un informatīvu ziņojumu veidā par šī gada Vispasaules Fizioterapijas dienai veltītajām tēmām:

•Garais COVID un fizioterapijas loma un iespējas COVID-19 seku mazināšanā, stratēģijas, kā veicināt pilnvērtīgu ikdienas aktivitāšu atgūšanu;
•Fizisko aktivitāšu rekomendācijas jauniešiem;
•Fizisko aktivitāšu rekomendācijas jauniešiem psihiskās veselības kontekstā.

Aicinām ikvienu no Jums iesaistīties sabiedrības informēšanas kampaņā un aktivitāšu realizēšanā! Kādas aktivitātes aicinām īstenot Jūs?
 
Viena no fizioterapeita kompetencēm ir spēja iesaistīties veselības veicināšanas un profilakses aktivitāšu plānošanā un ieviešanā indivīda un sabiedrības līmenī ar mērķi uzlabot indivīda veselību!
Aicinām Jūs, piemēram, veidot lekciju/meistarklasi savā darba vietā par kādu no šī gada Vispasaules Fizioterapijas dienas tēmām vai doties uz tuvējo skolu (klātienē vai attālināti), lai informētu skolēnus un pedagogus par fizisko aktivitāšu nozīmi un iespējām tās realizēt skolās:
  • dinamiskās pauzes stundu laikā;
  • aktivitātes starpbrīžos;
  • pēc stundu aktivitātes;
  • rekomendācijas sporta stundām. 
Atsūti LFA valdei (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) īsu informāciju par plānotajām aktivitātēm, lai nedēļā no 6 līdz 12. septembrim varam par to plašāk pastāstīt sabiedrībai! 

Informatīvā materiāla nodrošinājums: 

Garais COVID

Sadarbībā ar Pasaules Fizioterapijas konfederāciju radīts informatīvs materiāls - bukletu, infografiku, informatīvu ziņojumu veidā par ''Garo Covid'' -  fizioterapijas lomu un iespējām COVID-19 seku mazināšanā un stratēģijām kā veicināt pilnvērtīgu ikdienas aktivitāšu atgūšanu. 

 

     INFOGRAFIKAS BANERIS
 
Kas ir Garais COVID Rehabilitācija un Garais COVID Elpošanas vingrinājumi Kā dozēt aktivitātes
kopā ar fizioterapeitu
Nogurums un Slodzes izraisīta
simptomu pastiprināšanās
Vispasaules Fizioterapijas
diena 2021

 
 
POSTERI      
      

 1 - Garais COVID un rehabilitācija

2 - Garais COVID un rehabilitācija  3 - Garais COVID un rehabilitācija   4 - Garais COVID un rehabilitācija 5 - Garais COVID un rehabilitācija   6 - Garais COVID un rehabilitācija
           

Pasaules Fizioterapijas organizācijas (World Physiotherapy) izveidotie informatīvie materiāli pacientiem, kas cieš no ''Garā COVID-19'' krievu valodā pieejami šeit!

VIDEO LEKCIJA
''Garais COVID un fizioterapijas iespējas'' - skaties šeit.


Fizisko aktivitāšu rekomendācijas  jauniešiem

Fiziskās aktivitātes ir ikviena kustība gan ģimenes, gan skolas, gan sabiedrības aktivitāšu kontekstā. Bērniem un pusaudžiem (5-17 gadi) fiziskās aktivitātes ietver: rotaļas, spēles, sportu, pārvietošanos (kājām, ar velosipēdu, skeitbordu u.c.), izklaidējošas aktivitātes, fizisko izglītošanu un plānotas nodarbības. Regulāras fiziskās aktivitātes var palīdzēt bērniem un pusaudžiem uzlabot sirds un elpošanas sistēmas darbību, veidot spēcīgus kaulus un muskuļus, kontrolēt svaru, mazināt trauksmes un depresijas simptomus (WHO guidelines on physical activity and sedentary behaviour, 2020).

 
LFA apakšgrupas ''Traumatoloģija un ortopēdija fizioterapijā'' sagatavotie informatīvie materiāli:

• Rekomendācijas ''Fiziskās aktivitātes skolās bērniem un pusaudžiem''  - lejuplādē šeit;
• Infografika ''Fiziskās aktivitātes'' - lejuplādē šeit

• Video lekcija ''Fiziskās aktivitātes skolās bērniem un jauniešiem''  - skaties šeit;
• Video lekcija ''Fiziskās aktivitātes skolā'' - skaties šeit.
 
 
LFA apakšgrupas ''Fizioterapijas psihiskajā veselībā'' sagatavotie informatīvie materiāli:

• Literatūras pārskats ''Literatūras pārskats par miega traucējumiem bērniem un pusaudžiem, to mazināšanu un novēršanu ar fizioterapijas palīdzību''lejuplādē šeit;
• Video lekcija ''Bērnu un jauniešu miega traucējumu profilakse fizioterapeita praksē'' - skaties šeit;

• Literatūras pārskats ''Fizioterapijas iespējas depresijas ārstēšanā un profilaksē bērniem un pusaudžiem'' - lejuplādē šeit;
• Video lekcija ''Fizioterapijas iespējas depresijas profilaksē pusaudžiem un bērniem'' - skaties šeit;

• Literatūras pārskats ''Fiziskie treniņi un aktivitātes trauksmes simptomu mazināšanai bērnu un jauniešu populācijā'' - lejuplādē šeit;
• Video lekcija ''Fizioterapijas iespējas bērnu un pusaudžu trauksmes traucējumu profilaksē'' - skaties šeit.
 
INFOGRAFIKAS
      
LFA apakšgrupa ''Fizioterapija psihiskajā veselībā''  
''Miega traucējumi bērniem un pusaudžiem (viņu vecākiem un citām iesaistītajām personām)''

''Miega traucējumi bērniem un pusaudžiem (ieteikumi fizioterapeitiem)''

''Depresija bērniem un pusaudžiem (viņu vecākiem un citām iesaistītajām personām)''

''Depresija bērniem un pusaudžiem (fizioterapeitiem)''

''Trauksmes traucējumi bērniem un pusaudžiem''


Sagatavotās rekomendācijas vērstas gan uz profesionāļiem, gan citiem interesentiem piem. pedagogiem. Aicinām izplatīt informāciju Jūsu darba vietāš, reģionu skolās un sociālajos mēdijos, lai skolotājiem un citiem interesentiem ir iespēja izglītoties un būt proaktīviem, veidojot dinamiskās pauzes savās stundās, organizējot aktīvos starbrīžus un mudinātu jauniešus būt aktīviem.

 
Ar cieņu
LFA valde