Aktuāla informācija fizioterapeitiem!

Aktualitātes, kas ir saistošas arī fizioterapeitiem:

1. Informācija no Nacionālā veselības dienesta par ambulatora pakalpojuma sniegšanu

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms jāsazinās ar ģimenes ārstu vai nepieciešamo ārstniecības pakalpojumu sniedzēju telefoniski vai elektroniski. Bez iepriekšēja pieraksta doties nedrīkst, tostarp arī gadījumos, ja ir ģimenes ārsta nosūtījums pie ārsta speciālista vai nepieciešama konsultācija akūtas saslimšanas vai hroniskas vainas paasinājuma gadījumā.

Vienlaikus NVD informē, ka sākot ar šā gada novembri Covid-19 pozitīviem pacientiem un kontaktpersonām, kuru veselības stāvoklis  neļauj gaidīt nepieciešamā pakalpojuma saņemšanu pēc atveseļošanās, ir iespēja saņemt ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus konkrētās ārstniecības iestādēs (piemēram, rentgens, ginekologs, ķirurgs, kardiologs, laboratoriskie izmeklējumi u.c.). Ārstniecības iestāžu un pakalpojumu saraksts pieejams NVD mājas lapā vai nepieciešamo informāciju iespējams noskaidrot, zvanot uz NVD bezmaksas konsultatīvo tālruni 8000 1234.

Plašāka informācija un vizuālie materiāli pielikumā vai NVD mājaslapā: www.vmnvd.gov.lv

 

2. Attālināta fizioterapijas pakalpojuma sniegšana

Šajā neierasto apstākļu laikā arvien vairāk pacientu izvēlas palikt mājās un cenšas izvairīties no vietām, kurās pulcējas cilvēki. Tas gan nenozīmē to, ka fizioterapeitu darbs apstājas - arī netiekoties klātienē ir iespējams nodrošināt un sniegt pacientiem attālinātu fizioterapijas pakalpojumu, kas atbilst pakalpojuma sniegšanas kvalitātes kritērijiem. Attālināta fizioterapijas pakalpojuma sniegšana dod iespēju piesaistīt un aptvert plašāku cilvēku auditoriju, radīt drošu vidi gan sev, gan pacientam krīzes situācijās, tādējādi nodrošinot pakalpojuma nepārtrauktību un veicinot sabiedrības veselību kopumā.

Vairāk informācijas meklē pielikumā vai asociācijas mājaslapas aktuālo rakstu sadaļā:

 
Aicinām Jūs izmantot vienu no drošākajām platformām fizioterapijas attālināto pakalpojumu sniegšanai - www.confrere.com

 

         

Go to top