Filtrs
 • Vispasaules fizioterapijas diena 2014. gada 8. septembris

  Ievads

  Latvijas Fizioterapeitu asociācija, jau sesto gadu 8. septembrī Latvijā organizēja Vispasaules Fizioterapijas dienu. Tās ietvaros visā valstī tika organizētas bezmaksas fizioterapijas meistarklases biroju un iestāžu darbiniekiem viņu darba vietās. Fizioterapijas meistarklases  iestādēs un birojos pēc iepriekšēja pieraksta tika sniegtas vairākās Latvijas pilsētās: Vidzemē –  10 pilsētās, Kurzemē – 4 , Latgalē – 3 un Zemgalē – 2 pilsētās. Informācija par iespēju savā uzņēmumā aicināt profesionālu un zinošu fizioterapeitu  tika ievietota dažādās interneta vietnēs un radio.

  Lai gūtu plašāku priekšstatu par fizioterapijas dienas norisi, 2014. gadā LFA valde izveidoja aptaujas anketu. Anketa sastāv no divpadsmit jautājumiem uz kuriem atbildes sniedza Vispasules fizioterapijas dienā iesaistītie fizioterapeiti. Anketā tika pievienots arī jautājums par ierosinājumiem turpmākai Vispasules fizioterapijas dienas pasākumu organizēšanai. Ierosinājumi tika apkopoti un iesniegti LFA valdei. Anketa dod iespēju analizēt fizioterapeitu un Latvijas uzņēmumu aktivitāti.

  Šogad tika iesūtītas 77 anketas, par derīgām tika uzskatītas 69. Šī gada fizioterapijas dienas pasākumos dalību pieteica 47, bet anketas iesniedza 34 iestādes. Kā iemeslu varētu minēt, ka kādai fizioterapijas iestādei uz meistarklasēm nepieteicās neviens uzņēmums, kā arī daļa iesaistīto fizioterapeitu savus iegūtos datus neievadīja sistēmā. LFA organizētajās meistarklasēs 2014. gadā piedalījās par 5 iestādēm vairāk (n=47) nekā 2013. gadā (n=42)

 • Vispasaules fizioterapijas diena 2014

        Vispasaules fizioterapijas dienai veltīti pasākumi, kampaņas, izglītības un veselības sesijas notika daudzās pasaules valstīs. 
         LFA, jau sesto gadu 8. septembrī Latvijā organizēja Vispasaules Fizioterapijas dienu. Tās ietvaros visā valstī tika organizētas bezmaksas fizioterapijas meistarklases biroju un iestāžu darbiniekiem viņu darba vietās. Šogad Latvijā Vispasaules fizioterapijas dienas pasākumos piedalījās ap 144 fizioterapeitu. Fizioterapijas meistarklases  iestādēs un birojos pēc iepriekšēja pieraksta tika sniegtas 17 Latvijas pilsētās.

  Arī šogad par godu Vispasaules fizioterapijas dienai tika rīkots fotokonkurss. Bildes iesūtīja 18 personas (kopā 40 bildes). Trīs labākos balsojot noteica LFA valdes locekļi.

  ♦ Apkopojumu par Fizioterapijas dienu lasi šeit!
  ♦ Fotokonkursa bildes skatīt šeit!

  LFA valde
  fizioterapeitiem@gmail.com

 • Materiāli no LFA semināra 2012. gada 6.oktobris

  Materiāli no 2012. gada 6. oktobra Latvijas Fizioterapeitu asociācijas semināra
  ,,Fizioterapija sportā''

   

 • Vispasaules fizioterapijas diena 2012. gada 8. septembris

  8. septembris Vispasaules Fizioterapijas diena Latvijā

  Kopsavilkums

  Gadu no gada turpina pieaugt Vispasaules Fizioterapeitu dienas laikā apkopoto anketu skaits, šogad apkopotas 274 anketas.
  Datu analīze rāda, ka:

  • Procentuāli audzis respondentu vīriešu īpatsvars (no 23,7% 2011. gadā līdz 31,8% šogad);
  • Samazinājies pacientu vidējais vecums galvenokārt pateicoties bērnu līdz 1 gada vecumam īpatsvara pieaugumam;
  • Samazinājies pacientu īpatsvars, kuriem Vispasaules Fizioterapeitu diena bija pirmais fizioterapeita apmeklējums;
  • Visbiežāk konstatētā problēma — stājas izmaiņas (204 gadījumi).

  Ievads

  Latvijas Fizioterapeitu asociācija, jau ceturto gadu 8. septembrī Latvijā organizēja Vispasaules Fizioterapijas dienu. Tās ietvaros visā Latvijā ikviens bez maksas varēja saņemt fizioterapeita konsultāciju. Bezmaksas fizioterapeita konsultācijas pēc iepriekšēja pieraksta tika sniegtas Vidzemē – 12 pilsētās, Kurzemē – 3, Latgalē – 3 un Zemgalē – 1 pilsētā. Informācija par iespēju saņemt konsultāciju tika ievietota dažādās interneta vietnēs, vairākos preses izdevumos un radio.

 • Prezentācijas no LFA semināra 2012. gada 2.jūnijs

  Prezentācijas no 2012. gada 2. jūnija Latvijas Fizioterapeitu asociācijas semināra
  ,,Stājas problēmas pusaudžu vecumā''

   

 • Prezentācijas no LFA semināra 2011. gada 17. decembris

  Prezentācijas no 2011. gada 17. decembra Latvijas Fizioterapeitu asociācijas semināra
  ,,Psihiskā veselība''

   

 • Prezentācijas no LFA semināra 2011. gada 29. oktobris

  Prezentācijas no 2011. gada 29. oktobra Latvijas Fizioterapeitu asociācijas semināra
  ,,Reimatoloģija''

 • Vispasaules fizioterapijas diena 2011. gada 8. septembris

  8. septembris Vispasaules Fizioterapijas diena Latvijā


  Latvijas Fizioterapeitu asociācija, jau trešo gadu 8. septembrī Latvijā organizēja Vispasaules Fizioterapijas dienu. Tās ietvaros visā Latvijas teritorijā ikviens bez maksas varēja saņemt fizioterapeita konsultāciju. Bezmaksas fizioterapeita konsultācijas pēc iepriekšēja pieraksta tika sniegtas Vidzemē – 8 pilsētās, 23 Informācija par iespēju saņemt konsultāciju tika ievietota dažādās interneta vietnēs, vairākos preses izdevumos un radio.
  Lai gūtu plašāku priekšstatu par pacientiem, kas vērsās pie speciālistiem, un viņu veselības problēmām, 2009. gadā tika izveidota aptaujas anketa. Anketa sastāv no pieciem jautājumiem, uz četriem no kuriem atbildēja pacients, bet uz vienu - fizioterapeits. Anketa dod iespēju analizēt ne tikai šīgada akcijas dalībniekus, bet arī salīdzināt ar iepriekšējo gadu rezultātiem.

 • Informācija par Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2011. gada 2. aprīļa semināru

  Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2011. gada 2. aprīļa seminārs
  ,,Multiprofesionāla rehabilitācija bērniem”

   

  Programmā tika iekļautas sekojošas tēmas:

  1. ,,Sociāli medicīniskā rehabilitācijas plāna izstrāde. Nacionālais daudzfunkcionālais atbalsta centrs bērniem ar īpašām vajadzībām. Agrīnas bērnu rehabilitācijas vadlīnijas.”
  2. ,,Rehabilitācijas tehnoloģijas (individuālā rehabilitācijas plāna izstrādes principi, bērns ar īpašām vajadzībām un viņa vecāki multiprofesionālās rehabilitācijas ietvaros, klīnisko gadījumu analīze).”
  3. ,,Funkcionēšanas novērtēšana (novērtēšana un analīze SFK ietvaros, standartizētie novērtēšanas instrumenti bērniem ar funkcionēšanas ierobežojumiem, atlase bērnu iekļaušanai rehabilitācijas programmā).”
  4. ,,Psiholoģiskais atbalsts bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem. Smilšu spēļu terapija rehabilitācijas procesā – mērķi, iespējas, efektivitāte.”
  5. ,,Funkcionālie aspekti iekļaujošajā izglītībā. Praktiskā pieredze.”
  6. ,,Individuālo tehnisko palīglīdzekļu izvēle un pielāgošana bērniem. Tehnisko palīglīdzekļu saņemšanas plānošana un organizēšana.”

   
    Sestdienas rītā Biznesa augstskolas ,,Turība” konferenču zālē notika valsts SIA ,,Nacionālais rehabilitācijas centrs ,,Vaivari”” sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti un LFA, Eiropas Ekonomiskās zonas finansētu projektu atbalstīta apmācība rehabilitācijas speciālistiem ,,Multiprofesionāla rehabilitācija bērniem”, kuru apmeklēja liels skaits fizioterapeitu un citu veselības aprūpes speciālistu.

 • Prezentācijas no LFA semināra 2011. gada 12. februāris

  Prezentācijas no 2011. gada 12. februāra Latvijas Fizioterapeitu asociācijas semināra
  ,,Fizioterapijas aktualitātes''

 • Informācija par Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2010. gada 25. septembra semināru

  Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2010. gada 25. septembra seminārs
  „Vēnu problēmas”


  Programmā tika iekļautas sekojošas tēmas:

  1. „Hroniska venoza mazspēja, etioloģija, klasifikācija un jaunākās terapijas metodes”
  2. „Jaunākās atziņas fizioterapijā pie vēnu saslimšanām”
  3. „Fizikālās terapijas iespējas vēnu slimību gadījumā”
  4. „Mūsdienīgi risinājumi pēdu problēmu diagnostikā un ārstēšanā. Dinamiskā podometrija”
  5. ,,Atskats uz Vispasaules fizioterapijas dienas aktivitātēm”


    Sestdienas rīts iesākās ar Saules staru siltumu un fizioterapeitu atkaltikšanos šīs sezonas pirmajā seminārā. Programmu iesāka fleboloģe Sandra Prāve ar tēmu ,,Hroniska venoza mazspēja, etioloģija, klasifikācija un jaunākās terapijas metodes”. Tikām iepazīstināti ar venozās sistēmas anatomiju un Hroniskas vēnu mazspējas (HVM) etioloģiju. Liela nozīme ir iedzimtībai (ja abiem vecākiem ir varikoze, risks to pārmantot bērnam ir 90% un ja varikoze ir mātei, risks pārmantot meitenei 65%, zēnam 25% (prof. Bergana dati, ASV)), vecumam un varikozes attīstību veicinošiem faktoriem.

 • Informācija par Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2010. gada 23. aprīļa semināru

  Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2010. gada 23. aprīļa seminārs
  „Fizioterapijas iespējas pediatrijā”

   

  Programmā tika iekļautas sekojošas tēmas:

  1. „Gūžu locītavu disfunkcija zīdaiņiem, fizioterapija kā viena no ārstēšanas iespējām”
  2. „Mukoviscidozes pacienti fizioterapeita praksē”
  3. „Bērna aprūpes nozīme citā skatījumā”
  4. „Zīdaiņa psihomotorā attīstības novērtēšana, agrīno neiroloģisko traucējumu pazīmes”
  5. „Pacientu tiesību aktuālie jautājumi fizioterapeita praksē”

   
    Aprīlis ir sulu mēnesis un kamēr citi tecināja bērzu sulas mēs devāmies uz LFA semināru Jēkabpilī. Neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, dažbrīd sniegu un lietu, semināru apmeklēja liels interesentu pulks.
    Semināru atklāja BKUS dr. Zane Gaile par tēmu „Gūžu locītavu disfunkcija zīdaiņiem, fizioterapija kā viena no ārstēšanas iespējām”. Tikām iepazīstināti ar gūžu locītavu attīstību. Mums ir svarīgi zināt kā attīstās šī locītava, lai izvērtētu kādas fizioterapijas metodes pielietot konkrētajam gadījumam. Dr. Z. Gaile sīkāk pievērsa uzmanību tēmai “gūžu locītavu attīstības displāzija” (t.i., gūžu locītavas patoloģija zīdaiņiem un maziem bērniem, kas veidojas no nepareizas augšanas un attīstības ne tikai intrauterīni, bet arī augšanas laikā).

 • Informācija par Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2010. gada 6. marta semināru/kopsapulci

  Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2010. gada 6. marta seminārs
  un ikgadējā biedru kopsapulce

   

  Programmā tika iekļautas sekojošas tēmas:

  1. ,,Kā izvairīties no ,,zemūdens akmeņiem'' sirds lietās''
  2. ,,Sirds un asinsvadu sistēmas un tās izmaiņu izvērtējums fizioterapeita ikdienas darbā ambulatorā praksē.''•
  3. ,,Veloergometrija - indikācijas, kontrindikācijas, tās rezultātu interpretācija un izmantošana slodzes dozēšanai fizioterapeita praksē.''
  4. ,,Fiziskās slodzes dozēšanas pamatprincipi sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanu primārajā profilaksē.''
  5. ,,Kardiotrenažieru pielietojums fizioterapeita praksē.''
  6. LFA biedru kopsapulce

   
    Pēc ilgām pārdomām, tomēr nolēmu uzrakstīt īsu ziņojumu par 2010. gada 6. martā notikušo semināru. Šoreiz bijām aicināti uz Biznesa augstskolas ,,Turība'' gaišajām un plašajām telpām.
    Kā pirmo minēšu dr. Orlovu kardiologu (RAKUS Gaiļezera kardioloģijas nodaļa, SIA „Sporta medicīna, MFD kardiocentrs) kurš runāja par tēmu ,,Kā izvairīties no ,,zemūdens akmeņiem” sirds' lietās''. Dr. Orlovs mūs iepazīstināja ar vairākām izmeklēšanas metodēm:

 • Informācija par Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2010. gada 16. janvāra semināru

  Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2010. gada 16. janvāra seminārs
  ,,Fizioterapijas iespējas pirmsdzemdību un pēcdzemdību periodā''


  Programmā tika iekļautas sekojošas tēmas:

  1. ,,Jaunākās tendences grūtnieču vingrošanā''
  2. ,,Fizioterapeitu padomi un ieteicamās ikdienas aktivitātes mazā iegurņa orgānu noslīdējumu gadījumos''
  3. ,,Fiziskās formas atgūšana, muguras sāpju profilakse sievietēm pēcdzemdību periodā''
  4. ,,International Association of Infant Massage – informācija un personīgā pieredze''
  5. LFA aktualitātes

    Ar jaunākajām tendencēm grūtnieču vingrošanā mūs iepazīstināja RSU Sporta uztura un pedagoģijas katedras lektore Maruta Hoferte. Grūtnieču vingrošanas nodarbība ietver vairākas sadaļas: iesildošā daļa, aerobā daļa, elpošanas tehnikas, spēka treniņš, stiepšanās un relaksācija. Katrai sadaļai ir sava funkcija un mērķis. M. Hoferte klātesošos detalizētāk iepazīstināja ar dažādām fiziskām aktivitātēm grūtniecēm. Kā pirmo minēja ūdens aerobiku un tās pozitīvo ietekmi uz grūtnieces veselību. Ūdens aerobika – labs aerobais treniņš, atvieglo slodzi mugurkaulam un mazina muguras sāpes, palīdz atbrīvoties no stresa un relaksē, veicina pastiprinātu asins pieplūdi iegurnim, uzlabojot placentas apasiņošanu u.c.

 • Informācija par Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2009. gada 21. novembra semināru

  Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2009. gada 21. novembra seminārs
  ,,Pielāgotas fiziskās aktivitātes fizioterapijā''

    
  Programmā tika iekļautas sekojošas tēmas:

  1. Paralimpiskā sporta medicīniskie jautājumi
  2. Dalība paralimpiskā sportā - personīgā pieredze
  3. Pielāgotās fiziskās aktivitātes fizioterapijā
  4. Medicīniskā teipošana fizioterapijā
  5. LFA aktualitātes:
  • uzņēmējdarbība fizioterapijā: iespējamās formas, uzsākšana,
  • prasības ārstniecības iestādēm (spēkā esošie normatīvie akti, MK noteikumi utt.),
  • par VNC un valsts apmaksātajiem fizioterapijas pakalpojumiem.

    

     Kā pirmais seminārā uzstājās sporta ārsts P.Mustafins. Visus klātesošos dr. P.Mustafins iepazīstināja ar personīgo pieredzi darbā ar paralimpiskiem sportistiem, paralimpisko izglītības programmu Latvijā un ar dažādu sporta veidu ieteikumiem cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā.

 • Informācija par Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2009. gada 26. septembra semināru

  Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2009. gada 26. septembra seminārs
  ,,Radioloģisko izmeklējumu interpretācija fizioterapeita praksē''

   

  Programmā tika iekļautas sekojošas tēmas:

  1. ,,Radioloģisko izmeklējumu interpretācija fizioterapeita praksē''
  2. LFA biedru ārkārtas kopsapulce: sertifikācijas, resertifikācijas un statūtu izmaiņu apstiprināšana

    

     Pirmo jaunās valdes LFA semināru atklāja dr. Pēteris Līkums ar tēmu ''Radioloģisko izmeklējumu interpretācija fizioterapeita praksē''. Visus klātesošos iepazīstināja ar indikācijām  RTG (rentgenogrammu) izmeklēšanai, tās ir – deformējoša spondiloze, trauma, iedzimtas anomālijas, audzēji, iekaisumi + reimatoīdais artrīts. Prezentācijā dr. P. Līkums demonstrēja RTG grammas, kā piemēram m/k kakla daļas RTG - deformējoša spondiloze, kurā redzama deformēta lordoze, sašaurinātas starpskriemeļu spraugas, spondilofīti (dorsālie – ietekmē neirālās struktūras), locītavu virsmu skleroze. Lai izvērtētu neirālās atveres, tiek veikta RTG slīpā projekcijā. RTG kurā bija redzams C6 C7 kompresijas lūzums un C6 mežģījums pēc traumas.

 • Vispasaules fizioterapijas diena 2009. gada 8. septembris

  8. septembris Vispasaules Fizioterapijas diena Latvijā

   

  Katru gadu 8. septembrī vairāk kā 101 pasaules valstī tiek atzīmēta Vispasaules Fizioterapijas diena, kuras mērķis ir uzsvērt fizioterapijas nozīmi cilvēka veselības, kustīguma un neatkarības saglabāšanā.
  Pateicoties Latvijas Fizioterapeitu asociācijai 2009. gada 8. septembrī arī Latvijā tika organizēti Vispasaules Fizioterapijas dienas pasākumi. To ietvaros visā Latvijas teritorijā ikviens  bez maksas varēja saņemt fizioterapeita konsultāciju. Bezmaksas fizioterapeita konsultācijas pēc iepriekšēja pieraksta tika sniegtas Rīgā un tās rajonā, Jūrmalā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Liepājā, Kuldīgā, Valmierā, Valkā, Limbažos, Līgatnē un Cēsīs. Informācija par iespēju saņemt   konsultāciju tika ievietota dažādās interneta vietnēs un vairākos preses izdevumos.
  Lai gūtu plašāku priekšstatu par pacientiem, kas vērsās pie speciālistiem un viņu veselības problēmām, tika izveidota aptaujas anketa. Anketa sastāv no pieciem jautājumiem, uz četriem no kuriem atbildēja pacients, bet uz vienu - fizioterapeits. Līdz š.g. 25. septembrim esmu saņēmusi 114 aizpildītas anketas no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Mugurkaula veselības centra un Veselības nama 5 Rīgā,  Limbažu slimnīcas, Andas Kalniņas fizioterapeita prakses Liepājā, Liepājas reģionālās slimnīcas, Jēkabpils rajona centrālās slimnīcas poliklīnikas un VC ''Aura'' Cēsīs.

 • Informācija par Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2009. gada 12. jūnija semināru/kopsapulci

  Latvijas Fizioterapeitu asociācijas 2009. gada 12. jūnija seminārs
  ,,Jaunākās atziņas fizioterapeitu praksē''

   

  Programmā tika iekļautas sekojošas tēmas:

  1. Spoguļterapijas pielietošanas iespējas rehabilitācijā;
  2. Funkcionālās elektrostimulācijas izmantošana mobilitātes un motoro spēju uzlabošanā;
  3. Mugurkaulāja kompleksā disfunkcija un tā klīniskā nozīme pacientiem ar hroniskām muguras lejasdaļas sāpēm;
  4. Dzīves kvalitātes novērtējums bērniem ar BCT;

  Spoguļterapijas metode

     Visus klātesošos par spoguļterapijas pielietošanas iespējām rehabilitācijā informēja D.Stirāne no NRC ''Vaivari''. Spoguļterapija ir metode, kas balstīta uz ekstremitāšu motoro funkciju atjaunošanu un sāpju mazināšanu.

 • Vispasaules fizioterapijas diena 2010. gada 8. septembris

  8. septembris Vispasaules Fizioterapijas diena Latvijā

  Pateicoties Latvijas Fizioterapeitu asociācijai, jau otro gadu 8. septembrī Latvijā tika organizēta Vispasaules Fizioterapijas diena. Tās ietvaros visā Latvijas teritorijā ikviens bez maksas varēja saņemt fizioterapeita konsultāciju. Bezmaksas fizioterapeita konsultācijas pēc iepriekšēja pieraksta tika sniegtas Vidzemē – 10 pilsētās, Kurzemē – 5, Latgalē – 3 un Zemgalē – 4 pilsētās. Informācija par iespēju saņemt konsultāciju tika ievietota dažādās interneta vietnēs, vairākos preses izdevumos un radio.
  Lai gūtu plašāku priekšstatu par pacientiem, kas vērsās pie speciālistiem, un viņu veselības problēmām, pagājušajā gadā tika izveidota aptaujas anketa. Anketa sastāv no pieciem jautājumiem, uz četriem no kuriem atbildēja pacients, bet uz vienu - fizioterapeits. Anketa dod iespēju analizēt ne tikai šīgada akcijas dalībniekus, bet arī salīdzināt ar pagājušā gada rezultātiem. Šogad apkopotas 197 anketas, kas ir par 83 vairāk nekā pirms gada.

Go to top